TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER DERNEĞİ

TURKISH ASSOCAIATION OF THE DEAF

Her yıl 7 Haziran günü Türk işaret Dili Bayramını kutlarken, Sabancı Vakfı ile yürüttüğümüz projeyi de tanıtma fırsatı bularak çifte bayram yaşattık.

Dernek olarak, Boğaziçi Üniversitesi’nin ev sahipliğinde Sabancı Vakfı desteğiyle yürüttüğümüz “Türk İşaret Dili Kullanan Sağır Çocuklar için İki dilli Okuma Gelişimi Uygulamaları” projemizi tanıtarak ve 7 Haziran Türk İşaret Dili Bayramını kutladık.
Açılış protokol konuşmalarını Derneğimizin Başkanı Ali İsmet Öner, Boğaziçi Üniversitesi Dilbilim Bölüm Başkan Yardımcısı Ümit Atlamaz ve Sabancı Vakfı Genel Müdürü Nevgül Bilsel Safkan yaptı.

Hasan Dikyuva “Türk İşaret Dilinin Geçmişten Bu Yana”, Dr. Prof. A. Sumru Özsoy – Dr. Öğr. Üyesi Kadir Gökgöz “Sağırlık ve İki-Dillilk” ve Samet Demirtaş ve Z. Gül Yiğit “TİD Kullanan Sağır Çocuklar İçin İki Dili Okuma Gelişimi Uygulamaları ve Değerlendirme Sonucu” sunumlarını gerçekleştirdi. 
Sabancı Vakfı’nın desteği, Boğaziçi Üniversitesi’nin misafirperverliği, Milli Eğitim İl Müdürlüğü’nün desteği, proje ekibimiz ve katılımcıların ilgi ve alakalarından dolayı çok teşekkür ederiz.