TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER DERNEĞİ

TURKISH ASSOCAIATION OF THE DEAF

Derneğimiz gençlik kollarının her yıl organize etmiş olduğu yaz ve kış kampı faaliyetleri Çerçevesinde bu yılın yaz kampını, Çanakkale/Assos beldesine gidilmiş 18 katılımcı ile yaz kampı gerçekleştirilmiştir. Sosyal Aktivelerle geçen gençlik kampı engelli bireylerin birbirlerini tanıması, kaynaşması ve sosyalleşmeleri sağlanmış olup, aynı zamanda 15 Şubat 2015 tarihleri arasında Bolu/ Kartal kaya beldesinde gerçekleştirilen Kış kampında ve Yaz kampında gençlerimizle yapılan istişare sonucu 2016 yılında Gençlik Meclisi Kurulması Kararı alınmıştır.

2016 yılındaki çalışma faaliyetlerimiz kapsamında hedeflenen Gençlik Meclisini Kurulması amacımızın daha fazla İşitme Engelli gençlerimize ulaşmak ve hitap etmek olacaktır.

Dünya ülkelerinde olduğu gibi gençlerimizi bir araya getirerek yaşam şartlarını en üst seviyeye çıkarmak, eğitimlerini gerektiği şekilde yaptırabilmek ve Her bakımdan İşitme Engelli gençlerimizi sosyal, kültürel ve sportif alanda gelişmelerini sağlamak ve   kendilerini medeni seviyeye getirmek, başlıca amacımızdır.