TÜRKİYE İŞİTME ENGELLİLER DERNEĞİ

TURKISH ASSOCAIATION OF THE DEAF

İşitme Engelli öğrencilerimizin gerekli evrakları tamamlayarak Derneğimize başvuruda bulunmuş olan öğrencilerimize Eğitim Bursu desteği verilmeye başlanmıştır.

11 Ocak 2015 Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Gündemde olan Tüzük değişikliğinde; Eğitim Bursu Desteği Maddesi Kabul görmüş ve Bu bağlamda; Üniversite ye başlayacak olan İşitme Engelli öğrencilerimizin gerekli evrakları tamamlayarak Derneğimize başvuruda bulunmuş olan öğrencilerimize Eğitim Bursu desteği verilmeye başlanmıştır.

Bu bağlamda; Hedefimiz ülkemizde yaşayan Tüm İşitme engelli Bireylerin Eğitim, Öğretim haklarının istedikleri Şekilde okuyabilmelerini sağlanması yönünde örnek olmaktır.

Ülkemizde standart bir Milli Eğitim sistemi olmasına karşın halen işitme engellilerin ihtiyaç duyduğu işaret dili destekli bir sistemin var olmaması sebebiyle, hayatı en iyi şekilde öğrenmeleri gereken dönemde akranlarından çok geride kalan bir dönemden geçen işitme engellilerin günümüzde toplumdan uzaklaşmalarını ve kendilerini soyutlamalarıdır.

Bu nedenle 1959 Yılında Kurulmuş Olan Derneğimizde bu güne kadar bir ilkini Yönetimimizce başlattığımız Eğitim Bursu yardımın Dernek üyesi olan Bütün Öğrencilerimize Burs desteği vermekten ve onları Eğitime teşvik etmekten mutluyuz.

Ayrıca Yönetim Kurulumuzca Üniversiteye yeni başlayacak olan Tüm Öğrencilerimize Eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.