Ruh Tamircileri Grup

08 Şubat 2020 09:39 Türkiye İşitme Engelliler Derneği

8 Şubat 2020 tarihinde, "Ruh Tamircileri Grubu'nun "Sosyal Sorumluluk Projesi" kapsamında Derneğimiz bünyesinde gerçekleştirmiş oldukları worksopta, Bengü Özveri "Nefes Teknikleri, Beden-Zihin Uyumlanması", Sevda Çopur "Şiddetsiz İletişim ve" Kalbinle Konuş-Kalbinle Dinle", Elif Zorcan "Kendini Sevme ve Pozitif Alanda Kalma", Yaşar Zorcan "El Çizgilerini ve Yüz Şekillerini Okuma ve Avucundaki Sen" adlı sunumlarını gerçekleştirmişlerdir.
       Doğru nefes almayı biliyor muyum?" "Zinde yaşamak, Zihin ve Beden uyumlanması için hangi hareketleri nasıl nefes alarak yapmak mümkün? Şiddetsiz İletişim kurabilmek için nelerin farkında olmak ve bunun sonucunda nasıl davranmak mümkün?, Yakın ve uzak çevremizin bize inanmadğında, bize olumsuz yaklaştıklarında, kendimize olan inancımızı kaybetmeyerek, hayallerimiz için çaba sarfettiğimizde neler mümkün? ve büyük insanlığa hizmetleri olan kimler kendilerine inanarak bu hayalleri mümkün kılmış?  Yüz şeklimiz hangi özelliklerimizi yansıtıyor, karşımızdaki insanın yüz şekline bakarak genel özelliklerini tanımamız mümkün mü? Avucumuzdaki izlerin ise yaşantımızın hangi izlerini taşıdığını biliyor muyuz? Sorularına cevap veren, kendi uzmanlık alanlarında birbirinden değerli bilgileri, "Sosyal Sorumluluk" bilinci ile dernek üyelerimizle paylaşan Bengü Özveri'ye, Sevda Çopur'a, Elif Zorcan'a, Yaşar Zorcan'a ve etkinliğin Tercümanlığını yapan dernek üyemiz Beyhan Arbay'a çok teşekkür ederiz.
    Ruh Tamircileri Grubunun çalışmalarının, daha fazla sayıda insana ulaşmasını temenni ederiz
Türkiye İştme Engelliler Derneği

YENİ GALERİLER

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Türkiye İşitme Engelliler Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Mecidiyeköy Mah. Lati Lokum Sokak. Keçeli İş Hanı. No: 9 Kat:1 / 5-6
44320 Mecidiyeköy / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.