Burs Yardımları

15 Eylül 2015 12:13 Türkiye İşitme Engelliler Derneği

İşitme Engelli öğrencilerimizin gerekli evrakları tamamlayarak Derneğimize başvuruda bulunmuş olan öğrencilerimize Eğitim Bursu desteği verilmeye başlanmıştır.

11 Ocak 2015 Tarihinde Yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısında Gündemde olan Tüzük değişikliğinde; Eğitim Bursu Desteği Maddesi Kabul görmüş ve Bu bağlamda; Üniversite ye başlayacak olan İşitme Engelli öğrencilerimizin gerekli evrakları tamamlayarak Derneğimize başvuruda bulunmuş olan öğrencilerimize Eğitim Bursu desteği verilmeye başlanmıştır.

Bu bağlamda; Hedefimiz ülkemizde yaşayan Tüm İşitme engelli Bireylerin Eğitim, Öğretim haklarının istedikleri Şekilde okuyabilmelerini sağlanması yönünde örnek olmaktır.

Ülkemizde standart bir Milli Eğitim sistemi olmasına karşın halen işitme engellilerin ihtiyaç duyduğu işaret dili destekli bir sistemin var olmaması sebebiyle, hayatı en iyi şekilde öğrenmeleri gereken dönemde akranlarından çok geride kalan bir dönemden geçen işitme engellilerin günümüzde toplumdan uzaklaşmalarını ve kendilerini soyutlamalarıdır.

Bu nedenle 1959 Yılında Kurulmuş Olan Derneğimizde bu güne kadar bir ilkini Yönetimimizce başlattığımız Eğitim Bursu yardımın Dernek üyesi olan Bütün Öğrencilerimize Burs desteği vermekten ve onları Eğitime teşvik etmekten mutluyuz.

Ayrıca Yönetim Kurulumuzca Üniversiteye yeni başlayacak olan Tüm Öğrencilerimize Eğitim hayatlarında başarılar diliyoruz.

YENİ GALERİLER

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Türkiye İşitme Engelliler Derneğine ait, kurumsal bilgiler, güncel haber ve duyurular, etkinlikler, videolar ve galerilerin yayınlandığı resmi web sitesi

Türkiye İşitme Engelliler Derneği

Mecidiyeköy Mah. Lati Lokum Sokak. Keçeli İş Hanı. No: 9 Kat:1 / 5-6
44320 Mecidiyeköy / İstanbul

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.